Diamenty kochają Scarlett

Scarlett Johansson to synonim nie tylko seksownej, ale też ambitnej aktorki, kobiety współczesnej, walczącej ze stereotypami i wspierającej prawa kobiet w świecie filmu.

 

 

Urodziła się 22 listopada 1984 roku w Nowym Jorku. Dorastała wychowywana przez mamę, menedżerkę Melanie Sloan, oraz ojca – urodzonego w Danii inżyniera budowlanego Karstena Johanssona. Swoją przygodę z kamerą rozpoczęła w telewizyjnych reklamówkach, niedługo później mama, która dostrzegła talent córki, zapisała ją do szkoły aktorskiej Lee Strasberga. Jej filmowym debiutem był „Małolat”, w którym zagrała u boku również początkującego Elijaha Wooda. W 1998 roku, w wieku zaledwie 13 lat, Scarlett u boku Roberta Redforda zagrała w „Zaklinaczu koni” dojrzałą rolę dziewczynki, która przeżyła tragiczny wypadek i powróciła do życia. Dzięki tej kreacji zyskała uznanie krytyków filmowych oraz otrzymała pierwsze nominacje i nagrodę YoungStar Award.

Kariera nabiera tempa

Jako druga aktorka po Mii Farrow wystąpiła w dwóch kolejnych filmach Woody’ego Allena. W lipcu 2005 roku zagrała we „Wszystko gra”, gdzie zastąpiła Kate Winslet, a Allen zmienił narodowość jej bohaterki z brytyjskiej na amerykańską. Z biegiem lat jej kariera nabierała tempa. Była wielokrotnie nominowana do nagrody Złoty Glob za kreacje w takich filmach, jak: „Wszystko gra”, „Lokatorka”, „Między słowami”, „Dziewczyna z perłą”. Partnerowała takim gwiazdom, jak Bill Murray („Między słowami”), John Travolta („Lokatorka”), Hugh Jackman („Prestiż”, „Scoop – Gorący temat”) czy Hilary Swank („Czarna Dalia”).

Aktor do wynajęcia

Jeszcze przed 35. urodzinami zagrała w blisko 50 filmach. Scarlett Johansson uchodzi za aktorkę nie tylko zdolną, ale również inteligentną i doskonale zorganizowaną. Dzięki udziałowi w niskobudżetowych produkcjach wymyka się ocenom i prostemu szufladkowaniu. Lubi mówić o sobie – aktor do wynajęcia. I coś w tym jest, bo potrafi zagrać bardzo różnorodne, często trudne role. W tym roku była nominowana do Oscara w dwóch kategoriach: „Najlepsza aktorka pierwszoplanowa” oraz „Najlepsza aktorka drugoplanowa”. A tego typu wyróżnienie zdarza się bardzo rzadko w historii kina. W 2019 roku jej kreacja w „Historii małżeńskiej” została dostrzeżona, a sam scenariusz powstawał już po zatrudnieniu Scarlett do głównej roli. Film został uznany za jedną z najpiękniejszych opowieści o miłości w XXI wieku. Aktorka wspomina w wywiadzie dla Barbary Walters, że w kwestii scen miłosnych trzeba być otwartym i wrażliwym na partnera, a wtedy może to być nawet przyjemne przeżycie.

Od dzieciństwa poza aktorstwem pasjonowała się muzyką, wydawała płyty, a w 2008 roku nagrała utwór wspólnie z Davidem Bowie. Scarlett Johansson wspiera między innymi organizacje charytatywne: Aid Still Required, Cancer Reserch UK, Stand Up To Cancer, Too Many Women i USA Harvest. W 2018 roku wzięła udział w ruchu Time’s Up, aby zwrócić uwagę na konieczność ochrony kobiet przed molestowaniem i dyskryminacją.

Dwa rozwody, które potraktowała jako lekcje i wskazówki na przyszłość, nie przeszkodziły jej być szczęśliwą mamą pięcioletniej Dorothy.

Klasyczna piękność

Uznawana jest za piękność, a swoją urodę podkreśla klasycznym stylem oraz diamentową biżuterią. W środowisku mówi się, że diamenty kochają Scarlett, która ma ich całą kolekcję. Na tegorocznej 92. gali oscarowej zaprezentowała się w przepięknej sukni i biżuterii, która została oceniona przez znawców jako najdroższa i najpiękniejsza. Tego wyjątkowego wieczoru Scarlett miała na sobie precjoza projektu Anity Ko warte, bagatela, 2,5 miliona dolarów! Jej metaliczną suknię Oscara de la Renty uznano za ukłon w stronę tradycyjnego hollywoodzkiego szyku. Tak zdobna i oszałamiająca kreacja właściwie nie potrzebowałaby dodatkowego podkręcenia, ale oscarowy czerwony dywan rządzi się własnymi prawami – musi być zdobnie i bogato. No i jest. Diamentowe kolczyki Scarlett w kształcie kropel osadzone są w 18-karatowym białym złocie. Idealnie uzupełnia je diamentowa bransoletka. Do tego mieniąca się suknia z długim trenem, który pięknie kontrastował z czerwonym dywanem.

Na diamentowe precjoza Scarlett Johansson może sobie pozwolić. Wszak jest jedyną kobietą, która znalazła się na liście dziesięciu najlepiej zarabiających aktorów w historii kina. Pierwsze miejsce należy do Harrisona Forda.

Desa Biżuteria

W Galerii DESA Biżuteria znajdą Państwo ponadczasową biżuterię – najwyższej klasy klejnoty wykonane w pojedynczych egzemplarzach lub wyroby światowej sławy domów jubilerskich jak Tiffany. Posiadamy największy wybór perłowych i diamentowych naszyjników oraz wisiorów. Specjalizujemy się w biżuterii art déco oraz z pierwszych dekad XX wieku.
Dla naszych klientów realizujemy indywidualne zamówienia na biżuterię oraz transakcje typu PRIVATE SALES.

Kolia diamentowa, Francja, XIX/XX w. złoto pr. ~ 0,750, srebro, 1 szt. diamentu ~ 1,90 ct M/VS, 1 szt. diamentu ~ 1,45 ct J/VS, 1 szt. diamentu ~ 1,00 ct L/VVS, 295 szt. diamentów w różnych szlifach + 1 szt. diamentu w formie kropli ~ 20,65 ct G-L/VVS-Si2 (łącznie ~ 25,00 ct), masa: 41,00 g; dł.: 46 cm; wym. zawiesia: 5,0 x 1,8 cm.
Bransoleta dekorowana motywem floralnym, II poł. XX w. złoto pr. 0,750, 462 szt. brylantów ł. ~ 3,00 ct, masa: 25,36 g; dł.: 18 cm.
Kolczyki, l. 40. XX w. białe złoto pr. ~0,750, platyna, 1 szt. diamentu ~1,18 ct H/Si2, 1 szt. diamentu ~1,16 ct I/P1, diamenty w różnych szlifach ł. ~ 2,68 ct H-K/VS-P, masa: 14,10 g; stan zachowania: 1 szt. diamentu (1,18 ct) wykruszona.
Pierścionek-obrączka, XXI w. złoto pr. 0,750, 13 szt. diamentów w formie trapezów ł. ~ 0,72 ct H/VS, 24 szt. brylantów ł. ~ 0,30 ct H/VS, masa: 4,01 g; rozmiar: 13,5.
Pierścionek, II poł. XX w. platyna, 1 szt. diamentu w szlifie owalnym 3,03 ct D/VS1, 2 szt. diamentów w szlifach fantazyjnych ł.~ 0,70 ct I-J/Si, 26 szt. brylantów ł. ~ 0,15 ct H-I/VS-Si, masa: 6,93 g; rozmiar: 12; dołączono certyfikat GIA.
0
2120

Potwierdź wysłanie formularza

Kliknięcie przycisku „POTWIERDŹ” oznacza zgodę na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w celu realizacji zapytania.

Dane zostały wysłane pomyślnie. Dziękujemy.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Klauzulą Informacyjną dotyczącą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.

Administratorem danych w rozumieniu obowiązujących przepisów o ochronie danych jest Tacit Development Polska JS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa („Tacit Development Polska JS”) z siedzibą w Warszawie pod adresem: ul. Twarda 4, 00-105 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000457787, numer telefonu (22) 403 45 34. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych należy kontaktować się na adres poczty elektronicznej: rodo@tacitgroup.pl

Treść tylko dla subskrybentów newslettera, prosimy o zaznaczenie zgody.