Izabela Głowacka -

opiekun inwestycji

Widok 16

Apartament z duszą w pięknej, historycznej kamienicy w samym centrum Warszawy.

Warszawa

88 m2
2 pokoje

Dowiedz się więcej

+48 535 10 10 10

Zapytaj o ofertę
Dowiedz się więcej o lokalizacji

Śródmieście

Więcej o lokalizacji

Adres z historią

Mury kamienicy przy ulicy Widok 16 były świadkiem wielu wydarzeń historycznych i skrywają niejedną tajemnicę. Trzypiętrowy budynek z oficynami powstał w 1885 roku według projektu duetu architektów Jana Hinza i Anzelma Krasińskiego na życzenie Aleksandra Lednickiego, adwokata i filantropa znanego ze współpracy z Józefem Piłsudskim.


Całkowita rewitalizacja

Kamienica przez wiele lat pozbawiona była dawnego blasku, utraconego przez czasy wojenne, by kilka lat temu powrócić na mapę Warszawy w swojej pełnej krasie. Wspólnota mieszkaniowa przeprowadziła generalny remont kamienicy wraz z rekonstrukcją oryginalnego wyglądu. Odnowiono całą elewację, na część frontową powróciły dekory, a na dziedzińcu skuto asfalt, położono kostkę brukową i zrobiono chodnik. Dzisiaj na urokliwym podwórzu rośnie okazały platan, są też cyprysy, rododendrony i jodła koreańska.

Wnętrze kamienicy również przywołuje klimat minionych lat. Zachowano istniejące detale i oryginalny wystrój klatki schodowej. Na głównej klatce znajdziemy między innymi oryginalną stolarkę drzwiową i okienną, kute balustrady, czy ozdobne wnęki.

Idealne dla miłośników

Kulinarnych wrażeń
Kultury i sztuki
Miejskiej zieleni
Slow life
Sport & fitness

Fuzja stylów

Dwupokojowy apartament znajduje się na drugim piętrze budynku. Posiada salon z kuchnią, sypialnię, łazienkę oraz przestronny, reprezentacyjny hol. Mieszkanie urządzone jest z wielkim smakiem, to fuzja stylu nowoczesnego z klasycznym. Drewniany parkiet ułożony w jodełkę, florystyczne akcenty na rozetach sufitowych gładko przeplatają się z modernistyczną kuchnią oraz łazienką. Dodatkową wygodę w apartamencie stanowi garderoba łazienkowa, pakowne pomieszczenie przy łazience na ubrania lub idealne miejsce do zaaranżowania pod toaletkę damską.

W rytmie miasta

Apartament znajduje się na cichej i krótkiej ulicy Widok w samym centrum miasta, dosłownie 3 minuty spacerem do Metra Centrum. Ta lokalizacja daje wręcz nieograniczone możliwości udziału w czynnym życiu miasta. Mnogość restauracji, barów oraz instytucji kultury jest dosłownie na wyciągniecie ręki, a sąsiedztwo głównych węzłów komunikacyjnych sprawia, że wszędzie łatwo się przemieścić.

Zapraszamy do kontaktu

0
2120

Potwierdź wysłanie formularza

Kliknięcie przycisku „POTWIERDŹ” oznacza zgodę na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w celu realizacji zapytania.

Prośba o kontakt została wysłana pomyślnie. Dziękujemy.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Klauzulą Informacyjną dotyczącą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.

Administratorem danych w rozumieniu obowiązujących przepisów o ochronie danych jest Tacit Development Polska JS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa („Tacit Development Polska JS”) z siedzibą w Warszawie pod adresem: ul. Twarda 4, 00-105 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000457787, numer telefonu (22) 403 45 34. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych należy kontaktować się na adres poczty elektronicznej: rodo@tacitgroup.pl

Jeżeli Pani/Pan nie zaznaczy zgody, nie będziemy mogli się skontaktować.